Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie są sposoby na bezsenność?

Masz długotrwałe problemy ze snem? Cierpisz na cykliczne zaburzenia snu? Nie pomaga liczenie baranów? Co dalej? Musisz przede wszystkim nauczyć swój organizm przejścia z trybu czuwania do trybu spoczynku. Przeciętny człowiek powinien spać od 7 do 9 godzin w nocy. Niektórzy ludzie potrzebują snu zdecydowanie więcej. Tak naprawdę wpływa na to wiele czynników.

Często jest to także uzależnione od wieku, wykonywanego zawodu, wysiłku w czasie dnia, niekiedy od rodzaju pracy. Istotne może tu okazać się natężenie światła w naszej sypialni. Przed zaśnięciem warto również wyłączyć nasze urządzenia elektryczne i przed wszystkim odstawić telefon. Zbyt długie spędzanie czasu np. przed laptopem szczególnie przed snem może doprowadzić do złego funkcjonowania naszego organizmu. Organizm może po prostu zacząć mylić dzień z nocą. Tak więc przed snem nie myślimy o sprawach przyziemnych, a pracę zostawiamy na kolejny dzień. Istotny jest również fakt, gdzie dokładnie śpimy.

Ważne, aby nasze łóżko było po prostu wygodne, aby pozwoliło nam na 100% regenerację i rozprostowanie się. Zapamiętajmy, że dzień kończymy i zaczynamy w sypialni. Istotną rolę odgrywa również temperatura powietrza w pomieszczeniu w którym śpimy Najbardziej optymalna to od 18-21 stopni Celsjusza. Dość popularne w ostatnich czasach są także czynniki medytacji i inne techniki relaksacji. Ważny jest także nasz ostatni posiłek. Najlepiej, aby był on dwie godziny przed snem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz