Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Laserowe czyszczenie jako świetny sposób na czyszczenie elewacji

Mury zabytków są narażone na najróżniejsze zabrudzenia. W pierwszej kolejności nie oszczędza ich czas i warunki pogodowe, na ich powierzchni wraz z mijającymi latami może się pojawić jakaś warstwa osadów czy zanieczyszczeń. Dużym wyzwaniem są też domorośli artyści, którzy mogą po sobie pozostawiać pomalowane lakierem napisy. Jednak doprowadzenie zabytków do porządku to duże wyzwanie, ponieważ nierzadko mają one po kilkaset lat, i należy być bardzo ostrożnym żeby nic nie zostało uszkodzone. Standardowe metody czyszczenia mogą tego nie zapewnić, bowiem wymagają albo użycia jakiegoś ścierniwa, albo środków chemicznych przy myciu. Na szczęście z pomocą przychodzą tu zaawansowane rozwiązania technologiczne, to znaczy urządzenia do czyszczenia laserem. Od pewnego czasu zastępują one z powodzeniem dotychczasowe metody, a zalety z ich zastosowania są naprawdę duże.

Po pierwsze czyszczenie laserowe umożliwi zachowanie oryginalnej struktury powierzchni materiału, a równocześnie doskonale usunie znajdujące się tam zanieczyszczenia. Bez znaczenia jest, czy będą to nacieki po deszczu, farba czy warstwa kurzu – laser ze wszystkim sobie doskonale poradzi. Jest to możliwe dlatego, że moc promienia oraz częstotliwość wytwarzanych impulsów mogą być w szerokim zakresie ustawiane, tym sposobem je dopasowując do rodzaju powierzchni. Czyszczenie laserowe jest bardzo bezpieczne, przez brak fizycznego kontaktu nie powoduje żadnych uszkodzeń mechanicznych. Nie trzeba przy nim stosować jakiś dodatkowych środków chemicznych, czyściwa albo wody.

Dużą zaletą takiej techniki jest mobilność. Lasery podłącza się do sieci elektrycznej, i jest to jedyne medium potrzebne do uruchomienia. Z tego też powodu nie ma potrzeby demontażu albo odkręcania poszczególnych elementów przed czyszczeniem, bo do każdego miejsca można się dostać dzięki mobilnej, niedużej głowicy roboczej. Dużą zaletą tego rozwiązania jest szybkość, dużo wyższa niż przy tradycyjnym czyszczeniu, ale też to, że takie zabiegi mogą być wielokrotnie powtarzane.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz