Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Blog na WordPressie – czemu opłaca się wybrać takie rozwiązanie

Blogi należą do niezwykle popularnych rodzajów serwisów internetowych, szacuje się że nawet kilkanaście procent wszystkich istniejących stron to właśnie taka forma. Ich popularność bierze się przede wszystkim z prostego założenia, bez potrzeby wydawania dużo na początek. Jedną z najczęściej wykorzystywanych platform do zarządzania blogami jest WordPress, za który nie ma potrzeby ponoszenia żadnej opłaty. Jeżeli więc ktoś będzie chciał stworzyć własny blog, to będzie miał do opłacenia zakup hostingu oraz domeny. Ponieważ WordPress to bardzo popularne narzędzie, to nad różnymi dodatkami do niego pracuje cały czas wielu programistów i grafików. Dużym jego plusem są możliwości rozbudowy. Dużo funkcjonalności, które znacznie rozszerzają możliwości platformy, dostępna jest w formie bardzo prostych do zaistalowania wtyczek. Za część takich wtyczek trzeba wnieść jakąś opłatę, lecz większość może być używana przez wszystkich.

Podobnie jest z szablonami graficznymi, których ilość także jest ogromna, skorzystać mogą z darmowego lub też wybrać wśród komercyjnych. Szablonami graficznymi, wtyczkami, oraz wszystkim co zawiera blog można bardzo prosto i wygodnie zarządzać z poziomu panelu administracyjnego. Jest to kolejna duża zaleta WordPressa, zwłaszcza dla osób nie mających specjalnego doświadczenia technicznego. W zasadzie wszystko można ustawić za pomocą parametrów, bez potrzeby wykonywania jakichkolwiek prac programistycznych. Dotyczy to też instalowania, na które potrzeba przeznaczy co najwyżej godzinę, i już po tym czasie da się umieszczać pierwsze wpisy.

Do ich przygotowywania autorzy WordPressa przewidzieli prosty w użytkowaniu edytor wizualny, z możliwością wstawiania znaczników HTML. Nie ma również żadnego problemu, żeby wygodnie umieścić nową grafikę, zdjęcie czy nawet film video. Oczywiście trzeba pamiętać, że wszystkie te elementy wspomagają autora, ale tak naprawdę i tak najważniejsze będą odpowiednio przygotowane wpisy, takie jak na przykład prezentowane na stronie https://www.mocwiedzy.com/.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz