Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czym jest i do czego się stosuje alkohol skażony

Produkcja i sprzedaż alkoholu w naszym kraju, lecz również i większości innych krajów w Europie, jest bardzo rygorystycznie regulowana. Bierze się to z faktu, że od każdej sprzedanej butelki jest pobierana wysoka akcyza, która wpływa później do budżetu. Akcyza ta wielokrotnie przewyższa koszty produkcji alkoholu, i właśnie przez to butelka spirytusu czy wódki ma w sklepie cenę kilkudziesięciu złotych. Firmy produkujące wyroby alkoholowe są bardzo dokładnie kontrolowane, zarówno w procesie produkowania, jak też dystrybucji. Lecz substancja ta ma też spore praktyczne zastosowanie, i jest stosowana w wielu różnych branżach. Jeśli tam miałby być używany alkohol z naliczoną akcyzą, to w większości przypadków byłoby to zupełnie nieopłacalne. Z kolei dopuszczenie zwykłego spożywczego spirytusu z pewnością by spowodowało, że bardzo szybko by się on znalazł w nielegalnym obrocie. Z tego też powodów do zastosowań nie związanych ze spożyciem jest stosowany alkohol etylowy skażony, który powstaje ze zwykłego alkoholu, do jakiego dodawane są jakieś specjalne substancje. Wykorzystuje się tu przeważnie alkohol izopropylowy, aceton i eter, ostateczny wybór będzie uzależniony od tego, do jakiego celu stosowany będzie produkt gotowy.

Procedura produkcji alkoholu skażonego oraz stężeń tych dodawanych związków jest dokładnie określona przez przepisy. Co istotne, dodatki te nie są niebezpieczne dla zdrowia, choć mimo wszystko trafiają się miłośnicy czegoś takiego. Będą one jednak powodować bardzo nieprzyjemne objawy, co zniechęca dość skutecznie do ich spożycia. A z alkoholu skażonego korzysta wiele branż. Stosuje się go powszechnie na przykład do wytwarzania zimowych płynów do szyb samochodowych, przez co mogą one wytrzymać nawet do minus 22 stopni. W branży kosmetycznej alkohol ten stanowi składnik perfum czy odświeżaczy powietrza, znajdzie się go też w licznych środkach czyszczących. Alkohol skażony jest również bardzo często używany do produkowania różnego rodzaju preparatów odtłuszczających i rozpuszczalników w budownictwie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz