Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czym są i na jakiej zasadzie działają separatory tłuszczu

Wylewanie do kanalizacji wszystkiego, co tylko można szybko spowodowałoby problemy z zatykaniem przewodów i rur. Żeby to wykluczyć, nasze przepisy regulują dokładnie wszystkie związane z tym kwestie, a za nieprzestrzeganie ich można się narazić na różnego rodzaju konsekwencje. Dotyczy do na przykład pozbywania się tłuszczów. W niskiej temperaturze substancje te ulegają stwardnieniu, i po przyklejeniu do ścianek mogą całkowicie zablokować przepływ. Poza tym przy niektórych rodzajach materiału, chociażby żeliwa, mogą spowodować szereg różnych uszkodzeń. Z tego też powodu wszelkie obiekty, które używają tłuszczów pod różną postacią, zabezpieczyć się muszą przed przedostaniem się ich do systemu kanalizacji. Przeważnie się to robi przy pomocy specjalnych sprzętów, znanych też jako separatory.

Ten obowiązek będzie przede wszystkim dotyczył firm z branży gastronomicznej i produkującej żywność, ale też ubojni czy masarni. Budowa takich separatorów skomplikowana nie jest, a do ich funkcjonowania wykorzystywane są podstawowe fizyczne prawa. Najczęściej używany separator złożony jest z komory z umieszczoną na dnie przegrodą. Do komory tej dostarczane są ścieki z całego obiektu, a opuszczają ją już oczyszczone. Zarówno dopływ jak i odpływ są umieszczane trochę poniżej górnego poziomu ścieków. Ścieki przepływają przez wnętrze zbiornika, oczyszczając się jednocześnie przy tym. Zanieczyszczenia o większym ciężarze spadają na dno i są zatrzymywane przez przegrodę. Za to tłuszcz, z uwagi na to że jest lżejszy od wody, to będzie się unosił na wierzchu. Z racji tego, że wraz z dopływem kolejnych ścieków będzie go przybywało, to konieczne jest regularne czyszczenie takiego separatora.

Częstotliwość tej operacji będzie przede wszystkim zależna od ilości wytwarzanych ścieków oraz znajdujących się w nich tłuszczy. Zakłada się jednak, że robić to należy przynajmniej raz na kilka tygodni. Dobrym pomysłem może być podpisanie umowy na stałe z jakąś firmą, jaka będzie się pojawiać w ustalonych terminach. A taką firmę znajdzie się na przykład w sieci, po podaniu w oknie wyszukiwarki hasła czyszczenie separatorów Śląsk.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz